środa, 30 maja 2012

Co wyróżnia 3 najlepsze polskie firmy oferujące płaskie kaloryfery wiszące

Typowym modelem kaloryfera, wciąż spotykanym w wielu domach i mieszkaniach, są żeliwne kaloryfery żeberkowe. Ich niewątpliwą zaletą jest niekwestionowana trwałość. Żeliwny kaloryfer może służyć wielu pokoleniom. Stąd rzadko kiedy nastaje potrzeba nagłej wymiany grzejnika. Jeśli tylko nie przeszkadzają nam wysłużone kaloryfery, mogą one działać dziesięcioleciami.


Kaloryfery takie mają też jednak swoje wady. Żeliwny kaloryfer jest ciężki, długo się nagrzewa, a jego wygląd bywa – zwłaszcza po latach używania – mało atrakcyjny. Dlatego wiele osób przy okazji generalnego remontu decyduje się na wymianę grzejników. Współczesne kaloryfery wiszące posiadają kilka udogodnień, które stawiają je w kwestii funkcjonalności ponad grzejnikami żeliwnymi starego typu.

Podstawowym udogodnieniem jest możliwość indywidualizacji temperatury, to znaczy ustawienie żądanego stopnia nagrzania kaloryfera, z dużą precyzją – nawet do kilku stopni. Pozwala to na przykład zmniejszyć grzanie w pomieszczeniach nasłonecznionych, południowych, bądź w takich, gdzie temperatura ze względu na sposób użytkowania często pozostaje wyższa, niż w innych częściach domu – na przykład w kuchni. Duża możliwość regulacji intensywności grzania wpływa korzystnie na ekonomię. Najbardziej ekonomiczne kaloryfery wiszące są lekkie, ale mają dużą powierzchnię. To właśnie te parametry (duża powierzchnia i jak najmniejsza waga) pozwalają na efektywną wymianę ciepła.

Do najbardziej znanych na polskim rynku firm oferujących różne typy kaloryferów należą: Du-Term, Vulcan, Stelrad. Firmy te specjalizują się w sprzedaży urządzeń grzewczych od lat – renoma marki nie miałaby racji bytu, gdyby nie wysoka jakość produktów. W swoim czasie bardzo popularne były w polskich domach grzejniki aluminiowe tychże firm. Uważa się jednak, że taki rodzaj grzejników jest mniej wydajny od na przykład stalowych grzejników płytowych, które wymienione wyżej firmy również mają w swojej ofercie.

Grzejniki te są bardzo trwałe i wydajne. Nie bez znaczenia jest też ich dekoracyjność – wreszcie grzejnik może stać się integralnym elementem wystroju pomieszczenia, podkreślającym jego charakter, a nie stanowiący nieprzyjemny zgrzyt, jak to bywało w przypadku grzejników starszego typu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz